1% podatku

Pobierz program do rozliczeń podatkowych za rok 2018 klikając na poniższy baner: Wypełnij PIT Rozliczenie PIT z PITax.pl

Celem Organizacji Pożytku Publicznego Caritas „POMAGAM BLIŹNIEMU” jest działalność charytatywna prowadzona dla zrealizowania potrzeb duchowych i materialnych człowieka, wypływająca z ewangelicznego przykazania miłości i mająca na uwadze godność każdej osoby ludzkiej, od poczęcia do naturalnej śmierci. Tym właśnie zajmujemy się na co dzień. Korzystając z ofiar darczyńców i z ofiarowanego 1% podatku pomagamy na terenie całej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej tym, którym nie powiodło się w życiu.

Zachęcamy do odwiedzenia strony www.pomagamblizniemu.caritas.pl, na której znajdują się informacje o konkretnych dziełach Caritas, na które wykorzystamy każdą ofiarę i każdy jeden procent. To wszystko jest możliwe dzięki Wam, drodzy Darczyńcy, dzięki Waszej ofiarności.

Każda złotówka jest ważna i żadna nie zostanie zmarnowana.

Jak przekazać 1% podatku?

Podatnik wpisuje w formularzu numer KRS bez podawania nazwy Organizacji Pożytku Publicznego: NR KRS: 0000 274 950 oraz wpisuje przekazywaną kwotę. Pieniądze na konto organizacji przekaże urząd skarbowy. 

Dodatkowo podatnik ma możliwość: 

  • podania własnej sugestii co do wykorzystania części podatku na wskazane cele, 
  • wyrażenia zgody na przekazanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, 
  • podania dodatkowych informacji ułatwiających kontakt, np. nr telefonu, e-mail. 

Emeryci i renciści również mogą wspomóc naszą działalność, ale muszą rozliczać się sami – nie przez ZUS

Bardzo prosimy, rodziny i ludzi dobrej woli, o pomoc osobom starszym. Zachęcamy do pytania w parafiach o Społeczny Punkt Rozliczania PIT.

Kontakt:

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sycewicach
ul. Słupska 11, 76-261 Sycewice
e-mail: moszmianska@caritas.pl
tel.: 503 806 726
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupskstrony internetowe słupsk