opublikowany: 27.09.2017

Od rana mają dobry humor

07.JPG17 zespołów teatralnych i wokalnych wystąpiło na deskach Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. 25 września oprócz zespołów z powiatu słupskiego zaprezentowali się niepełnosprawni artyści z ośrodków w Bełchatowie, Lubaniu, Łagiewnikach i Skoczowie. Wystąpiło około 200 wykonawców. - Dla wielu z nich był to debiut sceniczny i jedyna okazja, żeby wystąpić publicznie i podzielić się swoim talentem z przyjaciółmi - podkreśla Stanisław Matusiak, terapeuta z WTZ Caritas w Sycewicach.

- Przed występem miałem olbrzymią tremę, czy nie pomylę słów piosenek - relacjonuje Maciek Kukliński z sycewickich WTZ-ów - a zwłaszcza na mojej ulubionej: „Od rana mam dobry humor” Majki Jeżowskiej. Teraz, po występie, jestem szczęśliwy, że stanąłem przed tak wielką publicznością. To wspaniałe przeżycie usłyszeć, jak cała sala klaszcze w rytmie i krzyczy "jeszcze, jeszcze!".

Wśród wykonawców był także Dariusz Słowiński z DPS Machowino - laureat wielu ogólnopolskich konkursów wokalnych, ale także zdobywca medali w  podnoszeniu ciężarów. Tym razem porwał publiczność pięknym głosem wykonując „W samotnych dłoniach” oraz (wraz  z zespołem Kadros) „Bałkanikę”.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz słodycze. Podczas poczęstunku, który stał się okazją do dzielenia się wrażeniami i zawierania nowych znajomości, dało się słyszeć zgodne „do zobaczenia za rok!”.

Oprócz występów scenicznych ośrodki prezentowały swój dorobek plastyczny: obrazy, rzeźby, ceramikę oraz decoupage. - Największe wrażenie uczyniła na widzach tablica elektroniczna prezentowana przez Pawła Tylusa z Grąsina  wykonana techniką infinity mirror dający efekt głębi obrazu - powiedział Stanisław Matusiak. Terapeuta dodał, że marzeniem organizatorów jest nadanie słupskiemu Przeglądowi Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych międzynarodowego charakteru - rozszerzenie imprezy o przedstawicieli placówek opiekuńczo-wychowawczych z innych krajów.

Organizatorem V Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych pod honorowym partonatem Starosty Słupskiego Zdzisława Kołodziejskiego było Stowarzyszenie "Zacisze" działające przy Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku.

... powrót

Kontakt:

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sycewicach
ul. Słupska 11, 76-261 Sycewice
e-mail: moszmianska@caritas.pl
tel.: 503 806 726
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupskstrony internetowe słupsk