opublikowany: 23.08.2019

Podopieczni Caritas na spartakiadzie

DPP_2552_Easy-Resize.com.jpg

22 sierpnia w Ustce odbyła się IV Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Rywalizowali ze sobą reprezentanci 11 instytucji z regionu, w tym podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas w Sycewicach. Zawodnicy spartakiady reprezentowali nie tyle siebie, co swoje placówki. To okazja do integracji i wzmocnienia poczucia identyfikacji z grupą. Wzięli oni udział w kilku konkurencjach: sprincie, sztafecie, piramidzie, pracach Herkulesa, wyścigach rzędów.

więcej...

opublikowany: 26.06.2019

Wakacyjne wędkowanie w Sycewicach

14777893_DPP_1958_1.jpg

26 czerwca na sycewickim stawie odbył się III Integracyjny Piknik Wędkarski. Rozpoczęło go krótkie przypomnienie o sposobach i technikach wędkowania oraz o ochronie ryb. Dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycewicach to już kolejny sezon, kiedy wraz z kolegami z PZW Sycewice mogą doskonalić swoją wędkarską pasję.

więcej...

opublikowany: 17.06.2019

Święto rodziny w Sycewicach

DPP_1745_Easy-Resize.com.jpg

17 czerwca z okazji święta rodziny sycewicką placówkę WTZ Caritas odwiedzili uczniowie 3 klasy pobliskiej Szkoły Podstawowej wraz ze swoimi rodzicami. Dzieci, pod kierownictwem wychowawczyni Magdaleny Zywickiej, zaprezentowały przygotowany na tę okazję i adresowany do matek i ojców program artystyczny.

więcej...

opublikowany: 16.06.2019

Kolejny krok do samodzielności

DPP_1738_Easy-Resize.com.jpg

W dniach 10-14 czerwca uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas Sycewice przebywali w Ośrodku Rekolekcyjno-Wypoczynkowym St. Liborius w Ostrowcu/k Wałcza. Bliskość i łatwy dostęp do jeziora sprawił, że nawet osoby na wózkach mogły korzystać z plaży, a także popływać na kajakach i rowerach wodnych udostępnionych przez gospodarzy.

więcej...

opublikowany: 07.02.2019

Mamy już dwa lata

DPP_0920_Easy-Resize.com.jpg

Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas w Sycewicach weszły w trzeci rok swojej działalności. Z tej okazji, pierwszego lutego, podopieczni placówki zorganizowali bal karnawałowy.

O przepyszne przekąski zadbali uczestnicy pracowni gospodarstwa domowego. Nie zabrakło wielkiego tortu zrobionego przez kierowniczkę warsztatów.

więcej...

opublikowany: 07.12.2018

Mikołajkowy trening ekonomiczny

IMG_3895_Easy-Resize.com.jpg

Mikołajkowe przedpołudnie uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas z Sycewic spędzili w galerii handlowej Jantar w Słupsku. W ramach treningu ekonomicznego każdy z podopiecznych samodzielnie dokonywał zakupów. Nad wszystkim czuwali terapeuci.

- Cieszymy się, że nasi uczestnicy coraz pewniej czują się w sklepach – mówi Elżbieta Matusiak, terapeutka. - artykuły kupowane przez nich są co raz bardziej przemyślane, zaczynają mieć konkretne potrzeby i je realizują.

więcej...

opublikowany: 24.08.2018

Srebrne Sycewice

IMG_0940.JPG

Mamy medal! Podopieczni WTZ Caritas w Sycewicach wzięli udział w III Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych w Ustce. Impreza zgromadziła 24 sierpnia w na stadionie OSiR 54 zawodników z 9 ośrodków wychowawczo-opiekuńczych z całej Polski. Rywalizacja odbywała się w 6 konkurencjach: bieg na 60m, sztafeta 4x 60m, wyścig siłaczy, rzut do celu, mistrz koszykówki i wyścigi rzędów. W klasyfikacji generalnej zwyciężyli podopieczni DPS Machowino przed WTZ Łagiewniki i WTZ Bełchatów.

więcej...

opublikowany: 21.08.2018

„Sycewickie Anioły” z pucharem

IMG_0913.JPG

10 sierpnia w Rowach odbył się III Letni Festiwal Prezentacji Scenicznych Osób Niepełnosprawnych pn. Kolorowe Anioły 2018. W tym roku festiwal dedykowany był chorym dzieciom: Oliwii i Szymonowi. Pieniądze zebrane podczas festiwalowych wydarzeń będą przeznaczone na rehabilitację Szymona, natomiast na rzecz Oliwki przeprowadzono zbiórkę plastikowych nakrętek, które również zostaną spieniężone.

 

więcej...

opublikowany: 20.07.2018

Naładować akumulatory - Pielgrzymka do Skrzatusza

IMG_1673.JPG

 

            19 czerwca uczestniczyliśmy w  Diecezjalnej Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych do Skrzatusza. Razem z naszymi warsztatami u stóp Matki oskiej Bolesnej modlili się podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy i domów seniora z całej diecezji. Łącznie, jak podają organizatorzy, zjechało się tu ponad 500 osób.

więcej...

opublikowany: 20.07.2018

II Piknik Wędkarski

IMG_1456.JPG

14 czerwca na sycewickim stawie odbył się II Integracyjny Piknik Wędkarski. Rozpoczęło go krótkie przypomnienie o sposobach i technikach wędkowania oraz o ochronie ryb. Dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycewicach to już kolejny raz, kiedy wraz z kolegami z PZW Sycewice mogą doskonalić swoją wędkarską pasję.

            Na przygotowanych przez wędkarzy stanowiskach każdy z uczestników wraz z opiekunem starał się złowić jak najwięcej okazów. W tym dniu ryby brały wyśmienicie, wszyscy złapali po kilka sztuk, ale najwięcej ryb złowiła Anna Komorowska, jej wynik to 10 leszczy i płoci. Po skończonym łowieniu wszyscy udaliśmy się na wspólne grillowanie, gdzie przy muzyce dzieliliśmy się wrażeniami z wędkarskiej przygody. Piknik wędkarski jest elementem przygotowującym naszych uczestników do II Mistrzostw o Puchar Kierownika  WTZ Sycewice, który odbędzie się we wrześniu.

więcej...

Kontakt:

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sycewicach
ul. Słupska 11, 76-261 Sycewice
e-mail: moszmianska@caritas.pl
tel.: 503 806 726
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupskstrony internetowe słupsk